mieszkanie socjalne

Wszelkie formalnosci i sprawy zwiazane z mieszkaniem: wynajem, zakup, formalnosci, agencje, dofinansowanie. Prosze nie zamieszczac tu ogloszen.

mieszkanie socjalne

Postby kobita » Sat, 9 May 2009, 10:52

ssamotnie wychowuje dziecko,przepracowałam 4miesiące.jakie mam szanse na mieszkanie socjalne??...
chetnie zamieszkam z kobieta w ktora rownież jest zdana tylko na siebie
dzieki za posty
\
kobita
Nowy na forum

Re: mieszkanie socjalne

Postby iwonka35 » Sat, 9 May 2009, 11:00

witam co do mieszkania socjalnego to nie tak latwo ja tez sama wychowuje corke i na mieszkanie czekam juz 3 lata i nie mam sily dalej juz chodzic i zalatwiac tych spraw
iwonka35
Bywalec

Postby Arturo » Sat, 9 May 2009, 11:47

wysciem jest hostel z Housing Executive. Tyle ze towarzystwo nie bardzo :cry:
Arturo
Guru Forum

Postby zuzanka » Sat, 9 May 2009, 12:44

Ja powiem szczerze,ze nie mam pojecia jak oni rozpatruja przyznanie domow. Bo my np dostalismy bez wiekszych problemow.Nie mielsimy zadnej sytuacji kryzysowej,po prostu zlozylismy wniosek,,Zlozylismy aplikacje,po jakims czasie dostalismy list,ze przyjdzie oficer na tzw wywiad (nie przyszedl co prawda,ale nic sie nie stalo) pozniej poszlismy do HE zapytac jak sprawa wyglada ,no i dowiedzielismy sie,ze jestesmy 20 w kolejce.

Jednak nie czekalismy na mieszkanie,wyjechalismy z NI,,no,ale znam kilka malzenstw,ktorzy maja identyczna sytuacje jak my ,a dostali na wstepie odpowiedz negatywna.Nie wiem jak oni to rozpatruja,czasem mi sie wydaje,ze mieszkania dostaje sie droga losowania...
Tego nigdy sie nie dowiemy,jednak ja polecalabym probowac skaldanie aplikacji do skutku.
zuzanka
Zadomowiony

Postby kobita » Sat, 9 May 2009, 13:20

iwonka35 wrote:witam co do mieszkania socjalnego to nie tak latwo ja tez sama wychowuje corke i na mieszkanie czekam juz 3 lata i nie mam sily dalej juz chodzic i zalatwiac tych spraw

oh.. to nie dobrze.... partner mnie zostawił, nie wiem co teraz zrobic od czego zacząc...mogła byś dac mi namiar na jakąs placówke od której moge zaczac/?
dziekuje...
kobita
Nowy na forum

Postby Dkwiatki » Sat, 9 May 2009, 14:09

hej, wyslalam ci PW.

pisze o tym na watku, bo jakos ostatnio powiadomienia o pw nie przychodza.

poxdr
Dkwiatki
Zadomowiony

Postby yummymummy » Mon, 22 June 2009, 21:08

wlasnie,nie jest tak latwo z tymi socjalnymi mieszkaniami i tak naprawde to nie wiem jakie sa kryteria przyznawania ich! ale napewno bardzo indywidualne!jestem mama autystycznego synka i mieszkam w dosc nieciekawej dzielnicy,pare razy byly ataki na moj dom,a na dodatek tego jestem samotna mama....i NIC...chyba nie inturesuje nokogo moj los.dostalam tylko 10 punktow!az trudno uwierzyc,gdzie moja kolezanka-dodam ze irlandka,mieszka w calkiem fajnej dzielnicy,gdzie nikt jej nie atakuje,jej syn nie ma zadnych problemow zdrowotnych i na dodatek ma partnera zdobyla 160 punktow...wiec ja naprawde sie zgubilam w tym wszystkim i nie wim o co chodzi???
yummymummy
Nowy na forum

Postby DONNELLY » Mon, 22 June 2009, 22:03

wydaje sie ze sytuacja w duzej mierze zalezy od rejonu zamieszkania i przynaleznosci do nihe. punkty z jednego nie sa rowne punktom z innego biura. ale przede wszystkim wszystko zalezy od tego na czyje biurko trafia twoje papiery. napewno nie zaszkodzi jesli naprzyklad raz na tydzien sie przypomnisz ze jeszcze cie to mieszkanie interesuje (to wiadomosc od pracownicy nihe z newmosley). a reszta to tylko szczescie i oczekiwanie z zbieg okolicznosci- bo sytuacja ciagle sie zmienia. ale to moje subiektywne odczucie. pozdro i powodzenia
DONNELLY
Bywalec

Postby magdal04 » Tue, 23 June 2009, 16:19

Zalezy od rejonu, w ktorym chcesz mieszkac. Znam pare, ktora dostala mieszkanie majac tylko 10 punktow, ale chcieli mieszkac w okolicy, w ktorej rzadko kto chcialby mieszkac.
Jesli sytuacja sie powtorzy odnosnie atakow (chociaz oby nie) to pamietaj, ze musisz zglosic to na policje. Po sporzadzeniu raportu bedzie dowod, ze takie ataki mialy miejsce i wtedy mozesz dostac sporo punktow i wskoczyc wysoko na liste oczekujacych. Oczywiscie potem musisz poinformowac Housing Executive i dostarczyc im ten raport. Mam jednak nadzieje, ze takich sytuacji juz nie doswiadczysz. W kazdym razie samo bycie samotna matka nie jest podstawa do przyznania mieszkania.
magdal04
Nowy na forum

Postby yummymummy » Thu, 16 July 2009, 22:01

wlasnie...tylko ze moje dziecko ma autyzm a policja nawet nie zrobila raportu gdy przyjechala do mojego domu,gdzie pijane dziewczyny skopaly mi samochow i weszly do mojego mieszania a gdy policja laskawie zjawila sie po ponad pol godziny to patrzyli na mnie jak bym sobie wszystko zmyslila i powiedzieli mi ze dziwczyny sa pijane i bedzie w wszystko ok!!!szok!pijne nastolatki i nic!jeszcze do tego demolujace sasiadom samochody i mieszkania a polocja mi mowi ze bedzie ok!czyli wychodzi na to ze kazdy moze robic co mu sie tylko podoba bo jet pijany?!
yummymummy
Nowy na forum

Next

Return to Mieszkanie - problemy