czynsz

Wszelkie formalnosci i sprawy zwiazane z mieszkaniem: wynajem, zakup, formalnosci, agencje, dofinansowanie. Prosze nie zamieszczac tu ogloszen.

czynsz

Postby CRR90 » Fri, 20 December 2013, 10:19

witam,prosze o rade w nastepujacej sprawie: prawie 2 lata temu moj znajomy wynajal mieszkanie u prywatnego landlorda(salon,2 sypialnie,kuchnia,lazienka),po tygodniu ja sie do niego wprowadzilem i mieszkalismy razem,niedlugo potem on stracil prace i wyjechal do londynu,przyleciala moja mama z pl i mieszkamy razem,znajomy kiedy wynajmowal to mieszkanie zgodzil sie ze bedzie placil czynsz w kazdy piatek(dodatkowo nie dostal umowy ),teraz ja kiedy on wyjechal stalem sie najemca i tez place tygodniowki i rowniez nie mam umowy z landlordem,jak pewnie latwo policzycie placac tygodniowki co 2 miesiace place 1 tydzien extra a w ciagu roku jest to okolo 6 tygodni dodatkowego czynszu ktory place,dodam jeszcze ze gdy kolega wynajmowal to mieszkanie uzgodniono stawke miesieczna ale platne co tydzien,moje pytanie do Was brzmi co moge zrobic zeby landlord sie zgodzil na to ze bede mu placil uzgodniona wczesniej stawke raz w miesiacu???
CRR90
Nowy na forum

Re: czynsz

Postby thornvald80 » Fri, 20 December 2013, 15:13

hmm ja wiem ze to pomysl wrecz rewolucyjny ale co tam: POROZMAWIAJ Z WŁAŚCICIELEM MIESZKANIA?? :)
A tak swoja droga, 'bo ja to humanista jestem' - skad wziales ten tydzien ekstra? chcialbys placic czynsz co tydzien, 4 razy w miesiacu a reszte dni za darmo mieszkac?? Poza tym nie stajesz sie najemca od tak, bo 'twoj znajomy wyjechal' - bez umowy nic nie zdzialasz. Pozdrawiam
thornvald80
Forumowy wymiatacz

Postby CRR90 » Fri, 20 December 2013, 20:09

miesiac ma srednio 30-31 dni,teoretycznie place czynsz miesieczny ale landlord sobie zazyczyl zebym mu placil co tydzien rate,czyli ten czynsz miesieczny place za 28 dni,czyli po 2 miesiacach mam zaplacone za 56 dni a jak pewnie szybko policzyles powinna to byc oplata za 60-62 dni wiec stad sie wzial ten dodatkowy tydzien ktory place srednio co 2 miesiace a w ciagu roku place za ponad 13 miesiecy
CRR90
Nowy na forum

Postby adaa76 » Sat, 21 December 2013, 12:22

Jesli co tydzien placisz 1/4 czynszu miesiecznego, to rzeczywiscie twoj landlord dostaje 1 dodatkowy czynsz w skali roku. Kalkulacja jest prosta (52:4=13). Mialam taki sam system wynagrodzen ("every 4 weeks") i dokladnie 13 wyplat rocznie.
Ta sama rada jak wyzej - bez rozmowy z landlordem sie nie obejdzie. Ale poniewaz umowa byla ustna zawsze moze powiedziec, ze kwota dotyczyla wlasnie okresu 4 tygodniowego, a nie miesiecznego. Sprobowac jednak nie zaszkodzi...
adaa76
Nowy na forum

Postby mrlousi7 » Wed, 18 February 2015, 08:52

Powiem Ci szczerze, daruj sobie ta okolice. Thistle Court to jest okolica Templemore Avenue, a dokładnie interfejs centralnie przy granicy z Short Strand a nie Beersbridge Road a to dosc istotny szczegoł.
mrlousi7
Nowy na forum

Postby narcyzkaz » Tue, 17 March 2015, 09:44

Ale facet pisze o najmie, a Ty odradzasz rejon. Nie widzę powiązania.
Czy rozmawiałeś już z wynajmującym?
narcyzkaz
Nowy na forum

Postby warkka » Wed, 26 August 2015, 12:56

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki:)
warkka
Nowy na forum

Postby Kuna_898 » Wed, 26 August 2015, 19:09

Cóż, landlordowi się ta sprawa bardzo opłaca. Jak łatwo policzyć - dostaje dodatkowy czynsz. No ale... Może jednak spróbować o tym delikatnie porozmawiać?
Kuna_898
Nowy na forum

Return to Mieszkanie - problemy